Nová atrakcia v Devínskej Novej Vsi

Autor: Ján Žatko | 15.11.2019 o 20:08 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1119x

Devínska Nová Ves je okrajová mestská časť Bratislavy. Napriek tomu tu od minulého víkendu môžete na vlastné oči uvidieť množstvo zvierat divo žijúcich v slovenských lesoch. Zo železného šrotu ich vytvoril miestny kutil.

Devínsku Novú Ves ľudia navštevujú najmä kvôli Devínskej Kobyle, kvôli Sandbergu a kvôli Cyklomostu slobody. A práve neďaleko tohto cyklomosta vznikla pred týždňom nová atrakcia, ktorá určite priláka mnohých návštevníkov. Miestny kutil Branislav Pokorný sa rozhodol, že tu vytvorí galériu na Slovensku divo žijúcich zvierat vyrobených zo železného šrotu. Na prvý pohľad možno trochu šialená myšlienka. Ale naozaj iba na prvý pohľad. Priznám sa, že neviem ako dlho mu trvalo pozvárať z hrdzavých rýľov, motýk, brzdových kotúčov a ďalších kusov železného šrotu pohodených na dvore jeho svokra medveďa, jeleňa, líšku, orla a množstvo ďalších zástupcov slovenskej divo žijúcej fauny. Ale podarilo sa mu to.

Pozvárané kusy železného šrotu dostali novú dušu. Stali sa z nich exponáty lesných zvierat žijúcich na Slovensku v životnej veľkosti. Úžasné na celej veci je to, že pán Pokorný na realizáciu svojho diela nečerpal žiaden grant. Ani od ministerstva, dokonca ani od samosprávy. On nič nechcel. Robil to všetko vo svojom voľnom čase a zo svojich vlastných peňazí. Bodaj by takých ľudí bolo na Slovensku čo najviac.

Ak teda niekedy najbližšie zablúdite na svojich potulkách do Devínskej Novej Vsi, určite pritom nevynechajte návštevu galérie Branislava Pokorného, ktorú nazval príznačným názvom "Šrot park". Galéria divo žijúcich zvierat vyrobených zo železného šrotu je umiestnená v prírodnom prostredí alúvia rieky Moravy, iba pár sto metrov od Cyklomosta slobody. Vedie ku nej lesná cestička poza záhrady a nájdete ju podľa priloženej mapy. Najbližšie ju môžete navštíviť napríklad túto nedeľu, keď bude na Cyklomoste slobody Víkend zatvorených hraníc.  A kto by mal záujem o viac informácií o tomto zaujímavom projekte, môže si prečítať rozhovor s jeho autorom tu. Na uvedenom linku nájdete aj viacej fotografií z galérie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Exšéfovi NAKA Zurianovi zrušili obvinenie, stíhanie nebolo zákonné

Bol obvinený zo zneužívania právomoci a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti.


Už ste čítali?