Kedy sa zobudí radnica v Devínskej Novej Vsi?

Autor: Ján Žatko | 13.2.2018 o 6:36 | Karma článku: 2,78 | Prečítané:  1280x

Vraví sa, že nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch. Niekedy sa ale nešťastiu dá predchádzať. Žiaľ, zo skúseností vieme, že kompetentní začnú často konať až vtedy, keď je neskoro. Je hrozné, ak na to doplatia deti.

Deti sú zvedavé, deti sú hravé, deti majú radi dobrodružstvo. Je to prirodzené a my dospelí by sme mali na to myslieť a poskytovať im iba také miesta na hranie, kde sa nemôžu zraniť. Žiaľ, nemyslíme na to vždy. Polorozpadnuté staré budovy, rozostavané stavby, to sú ideálne objekty pre detských dobrodruhov. Ideálne aj na spôsobenie úrazu. A často až keď sa stane nešťastie, začnú kompetentní konať. Pre niektoré dieťa to je už žiaľ často neskoro.

Priamo v Bratislave, v mestskej časti Devínska Nová Ves, je jedna taká nebezpečná pasca, ktorá čaká na zvedavé deti. Všetko sa začalo asi pred dvomi týždňami. Vstup na sídliská Kostolné a Podhorské už roky zohyzďoval pozemok zarastený burinou a obohnaný plotom. Pred dvomi týždňami sa tam začala stavebná aktivita. Na miestnom blogu Týždeň v Devínskej som upozornil v článku Čo vyrastie na vstupe do Devínskej? na to, že stavebník na tejto stavbe porušuje stavebný zákon. Konkrétne išlo o to, že stavenisko nie je označené v súlade so stavebným zákonom a tak obyvatelia sídliska môžu iba hádať, čo im tam rovno pod nosom vyrastie zo zeme. Článok spôsobil búrlivé reakcie obyvateľov Devínskej Novej Vsi na sociálnej sieti. Stavebníka však očividne porušovanie stavebného zákona netrápi, lebo označenie na stavenisku dodnes chýba.

Čo je však oveľa horšie, práce na stavenisku pokračujú a dnes už vôbec nejde iba o nejakú chýbajúcu tabuľu. To je už teraz úplne nepodstatné. Teraz ide hlavne o to, aby sa na stavenisku nestal vážny úraz. Stavenisko je totiž tesne vedľa frekventovaného chodníka na sídlisku. Na stavebnom pozemku sú vykopané základy a v nich armovacie železo a nechránené špicaté kovové roksory trčiace rovno k nebu. Ideálne prostredie na to, by sa rovno na tieto roksory napichlo nejaké dieťa. Alebo hoci aj podnapitý občan Devínskej. Stavebník si totiž nedal žiadnu námahu s oplotením svojho staveniska, dokonca tam neumiestnil ani žiadne zábrany.

Najhoršie na tom je, že hoci to v Devínskej Novej Vsi už dva týždne kvôli tejto stavbe vrie, stavebný úrad zaujal postoj mŕtveho chrobáka. Čakajú kompetentní na radnici v Devínskej Novej Vsi na to, kým sa stane nešťastie?

Takéto pasce v podobe železných roksorov tu čakajú na nezbedné deti.Takéto pasce v podobe železných roksorov tu čakajú na nezbedné deti. (Ján Žatko)Základy s armovacími železami Základy s armovacími železami (Ján Žatko)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stíhanie bolo nezákonné, exšéfovi NAKA Zurianovi zrušili obvinenie

Bol obvinený zo zneužívania právomoci a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti.


Už ste čítali?