Zlodej kričí, chyťte zlodeja

Autor: Ján Žatko | 14.4.2015 o 21:18 | Karma článku: 12,51 | Prečítané:  1625x

Predstavte si, že ste sa rozhodli kúpiť si auto. Vybrali ste si značku, aj konkrétnu verziu. Vaše vysnívané autíčko ponúkajú hneď dve renomované predajne na tej istej ulici. Obe sú seriózne firmy, žiaden pochybný díler. Jedna ponúka auto za 20 tisíc, druhá to isté auto za 10 tisíc eur. Na dôvažok, v tej druhej predajni ešte máte možnosť, že 90% z ceny auta vám preplatí bohatý filantrop z Ameriky, takže v konečnom dôsledku vás vaše vysnívané auto stojí iba tisíc eur. Pre ktoré auto sa rozhodnete? Pre to za 20 tisíc, alebo pre to za tisíc eur?

V bežnom živote je odpoveď jasná. Predsa by sa určite nenašiel na svete taký debil, ktorý by za ten istý tovar zaplatil dobrovoľne dvadsaťnásobne viac ako je potrebné. V politike je to však oveľa zložitejšie. Tam je takých debilov veľa. Ale nie preto, že by nemali v hlave všetko v poriadku. Práve naopak. Majú to všetko veľmi dobre spočítané. Veď predsa neplatia z vlastného vrecka. Platia zo štátneho mešca. Teda aj z môjho aj z tvojho. A veľmi radi zaplatia akúkoľvek predraženú sumu z našich vrecák, pretože vedia, že sa z tej hromady peňazí vráti celkom slušná kôpka na ich vlastný účet. Čudujete sa, že ak im tento lukratívny biznis niekto prekazí, tak penia ako zmyslov zbavení?

Robert Fico dohodol počas svoje prvej vlády perfektný diaľničný biznis za stovky miliónov eur. Ján Figeľ mu ho prekazil. Nielen, že dohodol výstavbu diaľnic za normálne ceny, ale ešte na dôvažok aj vybavil preplatenie 90% ceny z eurofondov. Čuduje sa niekto, že Robert Fico pení ako zmyslov zbavený? Čuduje sa niekto, že zlodej kričí, chyťte zlodeja?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?