Bugárovci, Sieť a Skok v jednom šíku so Smerom

Autor: Ján Žatko | 10.12.2014 o 15:43 | Karma článku: 9,85 | Prečítané:  2564x

Asi niet rozumne uvažujúceho človeka, ktorý by považoval za normálne, že na Slovensku existujú starostovia obcí a primátori miest, ktorí v tom istom čase riadia svoje mesto a zároveň rokujú v Bratislave v roli poslancov Národnej rady. Je to jednoducho fyzicky nemožné, aby bol ten istý človek zároveň v Humennom aj v metropole Slovenska. Zdá sa však, že pre politikov nie je nemožné nič.

Dnes poslanci Národnej rady odmietli návrh skupiny poslancov za SaS na zmenu ústavy, ktorá by tomuto nezmyslu konečne zamedzila. Ide vlastne o inú legislatívnu verziu už niekoľkokrát predloženého návrhu KDH "jeden mandát stačí". Navrhovatelia sa podľa vlastných slov svojim návrhom snažili zamedziť kumulácii exekutívnych funkcií v samospráve ako aj štatutárnych funkcií vo verejnoprávnych inštitúciách s mandátom poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Uvedená kumulácia funkcií podľa nich otvára možnosť získavania neodôvodnených výhod pre riadený subjekt a takýto stav stavia poslancov Národnej rady Slovenskej republiky do permanentného konfliktu záujmov pri rôznych hlasovaniach. Ja dodávam, že je to jednoducho nemorálne tváriť sa, že jeden človek je fyzicky schopný plnohodnotne zastávať naraz viac týchto funkcií.

Nuž a ako to dopadlo? Ako už veľakrát predtým. Poslanci návrh odmietli a tak budú mnohí z nich naďalej sedieť na viacerých stoličkách. Hlasovanie poslancov Smeru ma vôbec neprekvapilo. Veď viac ako tretina poslancov Smeru má ešte nejaký slušne platený bočák, z ktorého má väčší príjem ako zo svojho poslaneckého platu. Prekvapilo ma však to, kto sa k nim v parlamente pridal.

K Smeru sa pridal jednotne celý trinásťčlenný poslanecký klub Mostu-Híd, Miroslav Beblavý zo Siete a zakladateľ novej strany Skok Juraj Miškov spoločne s jeho možnými spolustraníkmi Jozefom Kollárom a Danielom Krajcerom. Žeby sa nám tu črtala nová koalícia?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?