Zlý starosta

Autor: Ján Žatko | 11.11.2014 o 7:09 | Karma článku: 4,58 | Prečítané:  1124x

Napadlo by vás, že voľby starostu môže niekedy rozhodnúť aj štekajúci pes? V Devínskej Novej Vsi sa tak možno stane. Týždeň pred komunálnymi voľbami pokojnú, ba až skoro nudnú, kampaň v tejto bratislavskej mestskej časti rozčeril bilbord s textom "Aby viac psovi nezakazovali štekať".

Bilbord pripomína miestnu kauzu, ktorá sa pred dvomi rokmi dostala až na stránky celoslovenskej tlače. Podstata je v tom, že pána starostu Devínskej Novej Vsi pri jeho premýšľaní o ďalšom zveľaďovaní obce obťažovalo štekanie psa od susedov. Rozhodol sa preto v záujme obce z moci úradnej tomuto štekaniu zamedziť. Pán starosta vydal úradné rozhodnutie obťažkané úradnou pečaťou v ktorom rozhodol, že nesmie byť „nad mieru primeranú pomerom obťažovaný brechotom akéhokoľvek psa“. A aby ho náhodou niekto neobvinil zo zaujatosti, nechal toto rozhodnutie podpísať svojmu zástupcovi.

Pán starosta možno tušil, že toto rozhodnutie sa jeho susedom nebude páčiť. Ale asi nerátal s tým, že sa ozvú práve v tú pre neho najnevhodnejšiu chvíľu. Počas predvolebnej kampane. Pretože pán starosta počas štyroch rokov samozrejme nestihol zrealizovať všetky svoje výnimočné nápady. Kandiduje preto vo voľbách opäť a chce byť starostom svojim občanom aj naďalej. Jeho bývalá suseda to však nechce pripustiť. Pretože tvrdí, že je zlý starosta. A dokonca je taká trúfalá, že si dovoľuje kandidovať za poslankyňu.

Aký je záver celého tohto prípadu? To sa uvidí o pár dní. Možno pán starosta už nebude starosta a možno jeho suseda bude poslankyňa. Ale možno aj nie a všetko zostane pri starom. Uvidíme. A ak ste ešte stále nepochopili pointu nadpisu tohto článku, pomôžem vám. Naťukajte si na klávesnici www.zlystarosta.sk a všetko vám bude jasné.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?