Aký je rozdiel medzi Adelou Banášovou a poslancami Smeru?

Autor: Ján Žatko | 25.9.2014 o 13:29 | Karma článku: 12,57 | Prečítané:  2609x

Pod tlakom časti opozície Smer predsa len pripustil v parlamente diskusiu o princípe, že jeden mandát stačí. Návrh KDH hovorí o tom, že poslanec Národnej rady alebo europoslanec nemôže zároveň zastávať funkciu starostu, primátora alebo predsedu samosprávneho kraja. Výsledok však bol vopred jasný. Poslanci si svoje funkcie mimo parlamentu nebudú ani naďalej obmedzovať. Stále budú stíhať pracovať v Národnej rade v Bratislave a v tom istom čase riadiť mestá na opačnom konci republiky.

Za posun návrhu zákona do druhého čítania hlasovalo iba 33 zo 112 prítomných poslancov. Určite nie je prekvapením, že z poslaneckého klubu Smer návrh nepodporil ani jediný poslanec. Veď by boli sami proti sebe. Až pätnásti z nich sú totiž zároveň primátormi, starostami alebo predsedami samosprávnych krajov. K Smeru sa ale prekvapujúco zaradil aj klub Most-Híd. Jediný opozičný klub v ktorom sa nenašiel žiaden poslanec podporujúci princíp jeden mandát stačí. Zaujímavý argument v prospech zachovania súčasného stavu zaznel v parlamentnej rozprave.

„Adela Banášová preto moderuje toľko relácií, lebo ju chcú diváci. To je to isté,“ povedal poslanec za Smer Miroslav Číž.

Nuž, pánovi Čížovi odkazujem, že to nie je to isté. Je veľmi veľký rozdiel medzi Adelou Banášovou a poslancami Národnej rady, ktorí sú zároveň primátormi alebo starostami. Adela Banášová je v určitom okamihu fyzicky prítomná iba v jedinej relácii. Poslanci Národnej rady sa však tvária, akoby v tom istom okamihu rokovali o návrhoch zákonov v Bratislave a zároveň riadili Žilinu, Humenné alebo Košice. A to ešte nevravím o množstve z nich, ktorí sú zároveň členmi všetkých možných správnych, dozorných a neviem akých rád, ako napríklad žilinský primátor  pán Choma. Lenže to reálne nie je možné. Fyzika nepustí a klonovanie ľudí zatiaľ nie je zákonom povolené.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?