Píár Smeru za 58 miliónov eur

Autor: Ján Žatko | 11.7.2014 o 21:01 | Karma článku: 13,80 | Prečítané:  1688x

Nový český minister financií Andrej Babiš svoju prvú zahraničnú návštevu v januári tohto roku nasmeroval do Bratislavy. Rokoval s ministrom financií Petrom Kažimírom a ministrom dopravy Jánom Počiatkom. Po návrate do Prahy sa rozplýval nad výsledkami práce slovenských ministrov. Povedal: "Slováci sa vždy chodili učiť do Prahy, ale teraz sa my musíme ísť učiť verejné financie na Slovensko, pretože tam sú podstatne pred nami."  Peter Kažimír to nezabudne občas nenápadne pripomenúť. Veď je to skvelý píár pre Smer.

Prešlo iba pár mesiacov a vládny Smer plánuje odpustiť firme Duslo Šaľa dane vo výške 58 miliónov eur. Prečo? Vari firma krachuje? Nie, za minulý rok mala zisk 6,8 milióna eur. V tomto roku vedenie podniku očakáva až zdvojnásobenie tejto sumy. Aha, tak asi firma vytvorí veľké množstvo nových pracovných miest. Ale ani to nie. Duslo Šaľa nevytvorí ani jediné pracovné miesto. Tak potom aký to celé dáva zmysel?

Že by to malo súvis s vlastníkom podniku? Majiteľom Dusla Šaľa je miliardár Andrej Babiš. Miliardár Andrej Babiš a minister financií Andrej Babiš je jedna a tá istá osoba. Je to tá osoba, ktorá s obdivom pred pár mesiacmi povedala: "Slováci sa vždy chodili učiť do Prahy, ale teraz sa my musíme ísť učiť verejné financie na Slovensko, pretože tam sú podstatne pred nami."

Finančná úľava pre Babišovo Duslo bude štvrtou najväčšou dotáciou podniku na Slovensku za posledných dvanásť rokov. Pred pár dňami obhajoval Robert Fico zrušenie zníženia DPH na 19 % tým, že zníženie DPH by spôsobilo v štátnej kase výpadok vo výške 200 miliónov eur. A tie vraj potrebuje rozdeliť na pozitívne programy. Štvrtinu už rozdelil. Dostane ju miliardár Babiš. Dobré služby treba vždy oceniť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?