Všetky sily strany a ľudu pre splnenie programu snemu

Autor: Ján Žatko | 30.6.2014 o 1:25 | Karma článku: 12,63 | Prečítané:  989x

Sledoval som v sobotu priebeh "pracovného snemu" vládnej strany Smer. A mrazilo ma pritom na chrbte. Patrím medzi pamätníkov, ktorí zažili časy pompéznych zjazdov Komunistickej strany. V sobotu som sa zrazu ocitol v časoch mojej mladosti.

Rovnako ako v časoch komunistickej totality, tak aj dnes sa nerozhoduje o riadení štátu vo vláde ani v parlamente, ale v úzkom vedení jedinej strany. Rovnako ako v časoch komunistickej totality, tak aj dnes vláda aj parlament iba poslušne realizujú rozhodnutia straníckych orgánov. Nie je to výsmech parlamentnej demokracie, ak sa zásadné politické a ekonomické rozhodnutia štátu prijímajú na pôde straníckeho snemu a nie vo vláde a v parlamente? Rovnako ako zjazdy strany v časoch komunistickej totality, aj dnes slúži snem vládnej strany iba ako štafáž vedeniu strany. Účastníci zjazdov v minulosti aj snemu Smeru dnes o ničom nerozhodujú, ale iba poslušne schvaľujú to, čo im vedenie milostivo na schválenie predloží. Rovnako ako účastníci zjazdov v minulosti aj delegáti sobotňajšieho snemu Smeru schválili predložené návrhy jednomyseľne.

Jeden rozdiel som si však predsa len všimol. Na zjazdoch Komunistickej strany sa vždy dostali k slovu aj radoví delegáti. Je pravda, že väčšinou odovzdávali iba zdravice pracovných kolektívov podporujúcich vedenie strany. Ale predsa, komunisti aspoň zachovávali zdanie pracovnej diskusie. Robert Fico je v tomto ohľade úprimnejší ako boli niekdajší komunistickí papaláši. Do diskusie snemu Smeru sa nikto z radových členov neprihlásil. Poslušne pochopili, že to nie je ich úloha.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Slovensko má potenciál byť jednou z najlepších krajín sveta. Čo sme pre to urobili, aby sa ňou stalo?

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.


Už ste čítali?