Dostane súdruh prednosta pokutu alebo metál?

Autor: Ján Žatko | 5.5.2014 o 8:26 | Karma článku: 10,77 | Prečítané:  1300x

Existuje dôvodné podozrenie, že prednosta Okresného úradu v Myjave porušil zákon o štátnej službe. Existuje dôvodné podozrenie, že nebyť protivného blogera, ministerstvo vnútra by si toto porušenie zákona ani nevšimlo. A zároveň existuje dôvodné podozrenie, že toto porušenie zákona sa súdruhovi prednostovi nakoniec aj tak prepečie.

 zdroj: wikimedia.commons

Na možné porušenie zákona prvýkrát upozornil denník Sme. Podľa neho pár dní pred prezidentskými voľbami prednosta Okresného úradu v Myjave Ing. Juraj Bakoš rozposielal obciam v okrese Myjava výzvy, aby v miestnom rozhlase odvysielali nahrávku s príhovorom kandidáta na prezidenta Roberta Fica. Nespochybňujem, že Juraj Bakoš má milión dôvodov milovať Roberta Fica. Veď len vďaka nemu má dobré miesto a slušný príjem. Vôbec by mi nevadilo, keby si Juraj Bakoš zavesil fotografiu Roberta Fica do svojej spálne, aby sa na ňu mohol každé ráno a každý večer zbožne dívať. Aktívne zapojenie sa do volebnej kampane svojho straníckeho šéfa sa však dá asi len ťažko zosúladiť so služobným zákonom, ktorý ukladá štátnemu zamestnancovi "vykonávať štátnu službu politicky neutrálne a nestranne a zdržať sa pri vykonávaní štátnej slžby všetkého, čo by mohlo ohroziť dôveru v nestrannosť a objektívnosť konania a rozhodovania". A zákony by mali dodržiavať všetci. Aj súdruh prednosta.

Nebyť protivného blogera Ondreja Dostála, celá kauza by uverejnením článku v novinách aj skončila. Ondrej Dostál si však naivne myslí, že zákony by mali dodržiavať nielen občania, ale aj štátni úradníci. A je natoľko protivný, že sa neváhal kvôli porušeniu zákona sťažovať na Kaliňákovo ministerstvo vnútra. Lenže ministerstvo vnútra má plné ruky práce s reformou ESO o ktorej sa už dva roky hovorí a o ktorej ešte stále nikto nič nevie. Nemá čas a hlavne chuť zapodievať sa nejakými malichernými porušeniami služobného zákona vedúceho štátneho úradníka. Ale aby sa nepovedalo, že sťažnosť hodili do koša, tak jednoducho rozhodli že sťažnosť nie je sťažnosť (lebo tú by muselo riešiť ministerstvo) a odstúpili problém prednostke Okresného úradu Nové Mesto nad Váhom na riešenie v priestupkovom konaní. Súdružka prednostka bude riešiť súdruha prednostu.

Aký bude koniec rozprávky? Ak si niekto myslí, že súdruh prednosta kvôli porušeniu služobného zákona príde o miesto, tak sa veľmi mýli. Možno dostane napomenutie. Možno pokutu. Maximálne vo výške 33 eur. A na najbližšom slávnostnom sneme strany Smer-SD mu možno sám Robert Fico pripne na sako zlatý odznak Smeru ako uznanie za vykonanú prácu v prospech svojej strany.

Mimochodom, viete akú pokutu zaplatíte, keď si v bratislavskej električke zabudnete cviknúť lístok? 50 eur.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?