Bielik užitočnejší ako stovky bilbordov

Autor: Ján Žatko | 13.4.2013 o 15:15 | Karma článku: 25,77 | Prečítané:  11109x

Podľa údajov v tlači stál Daniela Lipšica jeho zasnený pohľad na stovkách bilbordov po celom Slovensku 29 tisíc eur. Nemyslím si, že bola táto investícia pre Lipšica efektívna. Ale viem isto, že čo Lipšicovi nepriniesli bilbordy, to mu priniesla televízia TA3. Relácia Téma dňa z 10.4.2013 určite nedopadla tak, ako si jej objednávatelia želali. Čo nedokázali bilbordy, to dokázal Bielik. A Lipšica to nestálo ani cent.

 zdroj: aktualne.atlas.sk

Zmyslom televíznych politických diskusií by malo byť priniesť divákovi čo najviac informácií o zmýšľaní a konaní jednotlivých politikov. Moderátor by sa v nich mal snažiť klásť politikovi aj nepríjemné otázky. Ale v žiadnom prípade by sa nemal stavať do úlohy sudcu alebo politického protivníka. Peter Bielik v Téme dňa z 10.4.2013 prekročil všetky možné hranice slušného novinára a až príliš okato dával najavo zadanie, ktoré pred reláciou od svojich chlebodarcov dostal. Jeho úlohou bolo znemožniť Daniela Lipšica pod čiernu zem. Zámienkou bola skutočnosť, že Daniel Lipšic v roku 2012 zarobil okrem svojho ministerského a poslaneckého platu vo viedenskej pobočke americkej neziskovky Alliance Defending Freedom na právnom poradenstve a službách 78 000 €.

Nuž, to je veľmi slušný príjem. My, menej šikovní, ho Danielovi iba tíško závidíme. To je už taká typická slovenská vlastnosť. Pán Bielik to veľmi dobre vie a preto na tejto sume postavil celú svoju likvidačnú stratégiu. Čo na tom, že Daniel Lipšic tento príjem riadne zdanil, čo na tom, že ho otvorene priznal. Vyčnieva z davu, treba mu zraziť hlavu.

To bol úmysel, ktorý však dopadol úplne naopak a situácia sa Bielikovi úplne vymkla z rúk. Daniel Lipšic hral v diskusii jednoznačne prvé husle. V politike sa hrá vždy o názor nerozhodnutých voličov. Tých neutrálnych. Podporovatelia sú istí, protivníci tak isto. Neutrálni sú dôležití. Som presvedčený o tom, že minimálne 95 % neutrálnych divákov si Lipšic svojim vystúpením, ktoré mu umožnila televízia TA3, získal na svoju stranu. A tak, ak bilbordy po celom Slovensku nezvýšili Lipšicovu popularitu, určite to urobila táto relácia a moderátor Peter Bielik. A Lipšica to pritom nestálo ani cent. Cieľ bol asi úplne opačný, ale nie vždy všetko vyjde podľa predstáv, pán Bielik. Museli ste mať asi bezsennú noc. Za takýto výkon sa asi prémií nedočkáte.

Môžete si to však vynahradiť. Keď ste sa už pustili do témy bočných príjmov našich politikov, možno by ste mohli pozvať na diskusiu aj pána ministra Kaliňáka a spýtať sa ho, koľko zarobil okrem platu politika za minulý rok. V roku 2011 to bolo podľa údajov NR SR 334 184 €. Alebo spýtať sa pána ministra Počiatka, či sa mu aj minulý rok darilo tak dobre ako v roku 2011, keď okrem príjmu politika zarobil bokom ešte 898 712 €. Tomu prišlo mesačne na účet toľko isto, koľko tomu trochárovi Lipšicovi za celý rok.

Len do toho, pán Bielik, pýtajte sa.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?