Pán premiér, niečo asi robíte zle

Autor: Ján Žatko | 20.2.2013 o 22:00 | Karma článku: 23,69 | Prečítané:  1899x

Pán premiér, ešte neprešiel ani rok, čo ste nám všetkým sľubovali istoty. Možno ste to mysleli úprimne. Možno ste nám, obyčajným ľuďom, chceli naozaj len dobre. Ale zdá sa, že to vypálilo úplne naopak. Asi ste si ani vo vašich najčiernejších snoch vtedy nepomysleli, že nezamestnanosť sa bude počas vašej vlády zvyšovať každý mesiac takmer o 0,5 %, ako sa to deje v posledných mesiacoch. Za vašej vlády sa každý mesiac predlžuje zástup na úradoch práce o ďalších 10 tisíc nezamestnaných. Za vašej vlády je každý mesiac ďalších 10 tisíc rodín bez stabilného príjmu. Dnes je bez práce už 425 858 ľudí. Naposledy bola taká katastrofálna situácia pred deviatimi rokmi. Niečo tu asi nie je v poriadku. Niečo ste asi podcenili. Niečo asi robíte zle, pán premiér.

 zdroj: aktuality.sk

Ja viem, vaši poradcovia vám tvrdia, že je to normálne, lebo nezamestnanosť rastie v celej Európe. Pán premiér, ale oni vám klamú. Nezamestnanosť v Európe už niekoľko mesiacov nestúpa. Veľmi jednoducho si to môžete overiť.

Ja viem, vaši poradcovia vám tvrdia, že počet nezamestnaných vlastne nestúpa, iba sa akosi zázračne uzdravujú. Bohužiaľ, ani to nie je pravda. Zázračné decembrové uzdravenia sa už v januári neopakovali a počet nezamestnaných stúpol o ďalších 10 tisíc ľudí.

Ja viem, vaši poradcovia vám tvrdia, že sa s tým nič nedá robiť. Možno preto ste v televíznej diskusii rezignovane povedali, že: "My nemáme dnes v rukách vlastné nástroje, ktorými môžeme len tak zdvíhať hospodársky rast, nemáme v rukách nástroje, ktoré môžu okamžite znížiť nezamestnanosť."

Pán premiér, ani to nie je pravda. Tie nástroje sú iba vo vašich rukách. Žiadne Nemecko nás nezachráni. Zachráni nás iba to, keď pošlete svojich poradcov na úrad práce a keď nájdete odvahu sa priznať, že niekde ste asi urobili chybu. Niektoré z vašich opatrení asi vypálili opačne, ako ste čakali. Chápem vás, že ste kvôli tomu zúfalý, ale nehádžte flintu do žita.

Pán premiér, správny chlap nie je ten, kto tvrdohlavo trvá na svojom omyle. Správny chlap je ten, kto sa odváži priznať si svoju chybu. Správny chlap je ten, kto vie svoju chybu napraviť. Želám vám, aby ste mali odvahu prejaviť sa ako správny chlap.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?