Robert Fico: Priznanie v priamom prenose

Autor: Ján Žatko | 6.2.2013 o 7:43 | Karma článku: 18,60 | Prečítané:  2572x

Sledovanosť spravodajskej televízie TA3 je mizivá. Podľa medialne.sk jej podiel na trhu pomaly ale iste klesá k jednému percentu. Možno preto premiér Robert Fico nebol počas nedeľnej diskusie s Jánom Figeľom v tejto televízii príliš ostražitý a priznal to, čo jeho oponenti tvrdia už dávno. Jeho vláda nemá recept na riešenie súčasnej krízy.

 zdroj: aktuality.sk

"To najťažšie už máme za sebou," prekvapil Robert Fico pred niekoľkými týždňami ekonomických expertov a dodal, že v druhom polroku 2013 sa bude hospodárska situácia zlepšovať. Prekvapil aj vlastného ministra financií, pretože ten tvrdí pravý opak. V nedeľu sme sa od Roberta Fica dozvedeli zázračný recept, ktorý tento obrat zabezpečí. Ten, kto očakával konkrétne opatrenia slovenskej vlády, bol sklamaný. Robert Fico priznal, že vláda nemá v rukách nástroje, ktorými by mohla zdvíhať hospodársky rast. Ale  nevadí. Treba len dúfať že porastie Nemecko a my sa už nejako pri ňom zvezieme. To je tajný recept Roberta Fica na boj s krízou a s rekordnou nezamestnanosťou.

A tu je jeho doslovné vyjadrenie na túto tému. Začína sa v čase 35:00 záznamu: "Ja si myslím, že v roku 2013 sa očakáva v druhej polovičke oživenie aj pokiaľ ide o Nemecko a všetci sa spoliehame na to, že tento obrovský motor európskej ekonomiky bude ťahať aj ostatné krajiny ... My nemáme dnes v rukách vlastné nástroje, ktorými môžeme len tak zdvíhať hospodársky rast, nemáme v rukách nástroje, ktoré môžu okamžite znížiť nezamestnanosť."

Kto by chcel pomôcť nášmu premiérovi rozbehnúť hospodársky rast a znížiť nezamestnanosť, môže sa začať modliť, aby nám Nemecko vytrhlo tŕň z päty. Možno to pomôže. Lebo opatrenia našej vlády určite nie. Konečne to priznal aj premiér.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?