Objednávka vraždy iba za 370 eur

Autor: Ján Žatko | 21.1.2013 o 7:26 | Karma článku: 11,74 | Prečítané:  2734x

Jeden môj blízky bol na operácii kolena. Nič zložité, jednodňová chirurgia, ale predsa len koleno, je koleno. Hlavne v mladom veku. Dal sa preto operovať na súkromnej klinike. Istota je istota, veď viete ako to v súčasnosti v našom verejnom zdravotníctve funguje. Stálo ho to osem stoviek, ale čakací list žiaden a starostlivosť vynikajúca. Dostal faktúru, zaplatil. Dodatočné obálky sa nekonali. Dnes mi rozčúlený volal. Iná súkromná klinika propaguje iný typ zákroku. Tiež v rámci jednodňovej chirurgie. A stojí iba 370 eur. Zákrok končí usmrtením človeka. "Zabitie človeka stojí menej ako polovica operácie môjho kolena," porovnával neporovnateľné.

Martin Hudáček: Pomník nenarodeným deťomMartin Hudáček: Pomník nenarodeným deťomhealth.gov.sk

"Naša klinika Vám ponúka profesionálny, rýchly a diskrétny zákrok. Najväčší záujem personálu kliniky je vyjsť čo maximálne v ústrety klientom a vykonať vynikajúcu prácu. Garantujeme Vám, že Vás nikto nebude obťažovať zbytočnými otázkami. Vďaka príjemnému prostrediu a už povestnej ochote a ústretovosti personálu našej liniky sa budete v tejto neľahkej situácii cítiť ako u priateľov," takto priateľsky na svojom webe pristupuje jedna z mnohých kliník ku svojim pacientkám. No povedzte, nie je radosť v takom príjemnom prostredí ten "zákrok" podstúpiť?

Iba dva týždne pred vianočnými sviatkami šokovala celý svet otrasná správa. 20-ročný mladík zastrelil v základnej škole v tichom americkom mestečku Newport 26 ľudí a potom aj seba. Medzi zastrelenými bolo 20 detí. 20 nevinných malých detí. Amerika bola v šoku. Celý svet bol v šoku. Prezident Obama na tlačovej konferencii v Bielom dome nedokázal udržať slzy pri slovách: "Naše srdcia sú zlomené."

Podľa TASR bolo v roku 2010 na Slovensku vykonaných 9 299 interrupcií. Interrupčné kliniky vykonali v týchto prípadoch profesionálny, rýchly a diskrétny zákrok. Za pár šupiek. Po slovensky povedané, 9 299 nevinných detí, ktoré ešte nikomu nestihli ublížiť, skončilo v odpadkovom koši. A Slovensko nie je v šoku.

Ročne sa vo svete vykoná asi 40 miliónov interrupcií. Po slovensky povedané, na celom svete skončí v odpadkovom koši ročne asi 40 miliónov detí, ktoré ešte nikomu nestihli ublížiť. 40 miliónov nevinných detí. A svet nie je v šoku.

Zakončím úvahou Juraja Kušnierika, ktorý sám seba označuje za liberála:

"Rodičia majú podľa mňa plné právo rozhodnúť sa, či chcú mať deti a prípadne ich počet, či vekové intervaly medzi nimi "plánovať". Keď však k vzniku nového života (úmyselne či náhodou) dôjde, potom je podľa mňa správne tento život zhmotnený v malom človiečikovi chrániť. Inými slovami: interrupcia je podľa môjho názoru vždy zabitie. Ak k nej nedôjde samovoľne, ale je "vykonaná" po vedomom rozhodnutí jedného či obidvoch rodičov, tak je to úmyslené zabitie a to sa zvyčajne označuje slovom "vražda". Muži a ženy sa môžu rozhodovať ako len chcú - žijú svoje životy a za ne nesú zodpovednosť. Ale ak v dôsledku ich rozhodnutia vznikne nový človiečik, tak s ním nesmú nakladať ako so zapáleným slepým črevom."

A dodáva:

"Obhajovať a brániť podľa mňa netreba právo na zabitie počatého dieťaťa, ale jeho právo na život. A obhajovať právo slabého a nevinného dieťaťa je podľa mňa (aj) liberálna cnosť."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja zdolal Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.


Už ste čítali?