Objednávka vraždy iba za 370 eur

Autor: Ján Žatko | 21.1.2013 o 7:26 | Karma článku: 11,74 | Prečítané:  2796x

Jeden môj blízky bol na operácii kolena. Nič zložité, jednodňová chirurgia, ale predsa len koleno, je koleno. Hlavne v mladom veku. Dal sa preto operovať na súkromnej klinike. Istota je istota, veď viete ako to v súčasnosti v našom verejnom zdravotníctve funguje. Stálo ho to osem stoviek, ale čakací list žiaden a starostlivosť vynikajúca. Dostal faktúru, zaplatil. Dodatočné obálky sa nekonali. Dnes mi rozčúlený volal. Iná súkromná klinika propaguje iný typ zákroku. Tiež v rámci jednodňovej chirurgie. A stojí iba 370 eur. Zákrok končí usmrtením človeka. "Zabitie človeka stojí menej ako polovica operácie môjho kolena," porovnával neporovnateľné.

Martin Hudáček: Pomník nenarodeným deťomMartin Hudáček: Pomník nenarodeným deťomhealth.gov.sk

"Naša klinika Vám ponúka profesionálny, rýchly a diskrétny zákrok. Najväčší záujem personálu kliniky je vyjsť čo maximálne v ústrety klientom a vykonať vynikajúcu prácu. Garantujeme Vám, že Vás nikto nebude obťažovať zbytočnými otázkami. Vďaka príjemnému prostrediu a už povestnej ochote a ústretovosti personálu našej liniky sa budete v tejto neľahkej situácii cítiť ako u priateľov," takto priateľsky na svojom webe pristupuje jedna z mnohých kliník ku svojim pacientkám. No povedzte, nie je radosť v takom príjemnom prostredí ten "zákrok" podstúpiť?

Iba dva týždne pred vianočnými sviatkami šokovala celý svet otrasná správa. 20-ročný mladík zastrelil v základnej škole v tichom americkom mestečku Newport 26 ľudí a potom aj seba. Medzi zastrelenými bolo 20 detí. 20 nevinných malých detí. Amerika bola v šoku. Celý svet bol v šoku. Prezident Obama na tlačovej konferencii v Bielom dome nedokázal udržať slzy pri slovách: "Naše srdcia sú zlomené."

Podľa TASR bolo v roku 2010 na Slovensku vykonaných 9 299 interrupcií. Interrupčné kliniky vykonali v týchto prípadoch profesionálny, rýchly a diskrétny zákrok. Za pár šupiek. Po slovensky povedané, 9 299 nevinných detí, ktoré ešte nikomu nestihli ublížiť, skončilo v odpadkovom koši. A Slovensko nie je v šoku.

Ročne sa vo svete vykoná asi 40 miliónov interrupcií. Po slovensky povedané, na celom svete skončí v odpadkovom koši ročne asi 40 miliónov detí, ktoré ešte nikomu nestihli ublížiť. 40 miliónov nevinných detí. A svet nie je v šoku.

Zakončím úvahou Juraja Kušnierika, ktorý sám seba označuje za liberála:

"Rodičia majú podľa mňa plné právo rozhodnúť sa, či chcú mať deti a prípadne ich počet, či vekové intervaly medzi nimi "plánovať". Keď však k vzniku nového života (úmyselne či náhodou) dôjde, potom je podľa mňa správne tento život zhmotnený v malom človiečikovi chrániť. Inými slovami: interrupcia je podľa môjho názoru vždy zabitie. Ak k nej nedôjde samovoľne, ale je "vykonaná" po vedomom rozhodnutí jedného či obidvoch rodičov, tak je to úmyslené zabitie a to sa zvyčajne označuje slovom "vražda". Muži a ženy sa môžu rozhodovať ako len chcú - žijú svoje životy a za ne nesú zodpovednosť. Ale ak v dôsledku ich rozhodnutia vznikne nový človiečik, tak s ním nesmú nakladať ako so zapáleným slepým črevom."

A dodáva:

"Obhajovať a brániť podľa mňa netreba právo na zabitie počatého dieťaťa, ale jeho právo na život. A obhajovať právo slabého a nevinného dieťaťa je podľa mňa (aj) liberálna cnosť."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?