Vstane Fénix z popola?

Autor: Ján Žatko | 16.11.2012 o 23:21 | Karma článku: 7,10 | Prečítané:  731x

Fénix je bájný vták, ktorý sa vyskytuje v mytológiach mnohých národov. V podrobnostiach sa jednotlivé mytológie líšia, spoločnou charakteristikou je však skutočnosť, že Fénix zomrie keď spáli sám seba a opäť sa zo svojho popola narodí. Dnes urobili tri pravicové strany bývalej vládnej koalície prvý krok pri pokuse vzkriesiť Fénixa z popola.

 zdroj: flickr.com

Vláda Ivety Radičovej na jeseň minulého roku povalila samú seba. Tak ako vták Fénix. Pravicová koalícia zlyhala na celej čiare. Mala povinnosť dovládnuť. Mala povinnosť splniť sľuby, ktoré dala svojim voličom. Mala povinnosť uprednostniť záujmy Slovenska pred svojimi vlastnými straníckymi záujmami. Tým že to neurobila, zlyhala na celej čiare. Oklamala tých 1,1 milióna voličov, ktorí jej dali svoju dôveru a tí jej to veľmi tvrdo spočítali. A tak na hašterenie vodcov pravicových strán doplatili najviac občania Slovenska, ktorí dnes zažívajú a ešte zopár rokov budú zažívať na vlastnej koži, čo znamenajú istoty Smeru.

Aj preto aby sa takéto zlyhanie neopakovalo, prišiel Ján Figeľ na sneme KDH v Ružomberku s návrhom na vytvorenie Ľudovej platformy pravicových strán. Aj preto dnes v predvečer výročia 17. novembra podpísali tri zo štyroch bývalých vládnych strán Memorandum Ľudovej platformy pre zodpovednú politiku a uchádzajú sa u občanov Slovenska o druhú šancu. Sú odhodlaní na základe politiky založenej na hodnotách vytvoriť alternatívu voči ľavicovej politike Smeru a spoločným úsilím s ňou zvádzať politický zápas. Podľa Bélu Bugára sa z politiky vytrácajú hodnoty a memorandum je postavené práve na vyznávaní rovnakých hodnôt. Pavol Frešo zdôraznil význam spájania a nie trieštenia pravice. A Ján Figeľ zdôraznil že zápas o slobodu a demokraciu sa neskončil v roku 1989, ale stále trvá.

Vták Fénix sa vždy znovu narodí zo svojho vlastného popola. Dnes položili tri pravicové strany KDH, SDKÚ-DS a Most-Híd základ k tomu, aby aj spoločná pravicová politika na Slovensku vstala z popola. To, či sa im to podarí, závisí od nich, ale hlavne od voličov. A to je hlavný výdobytok novembra 1989. Máme takú vládu, akú sme si zvolili. Máme takú vládu akú si zaslúžime. A budeme mať takú vládu akú si zvolíme a akú si zaslúžime. Vták Fénix vstane z popola, ak to budeme my chcieť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?