Šialená cenová politika Jána Figeľa

Autor: Ján Žatko | 12.11.2012 o 7:59 | Karma článku: 14,62 | Prečítané:  1860x

Angličania majú na to veľmi trefný výraz. "Pain in the ass". Slušne preložené to znamená "bolesť v zadku". Týmto výrazom sa označuje človek, ktorý inému človeku mimoriadne znepríjemňuje život a ten sa ho napriek veľkej snahe nevie zbaviť. Ján Figeľ je takouto "pain in the ass" pre Roberta Fica.

 zdroj: topky.sk

Robert Fico môže určite zazlievať Jánovi Figeľovi veľa vecí, najviac mu ale asi leží v žalúdku zreálnenie cien za výstavbu diaľnic. Pretože Ján Figeľ začal stavať diaľnice za reálne ceny. Nie za nízke ako tvrdí Fico a ako po ňom poslušne opakujú novinári, ale za reálne európske ceny. Za ceny za aké sa stavajú diaľnice v Nemecku. Robert Fico to nazval včera v diskusnej relácii STV "šialenou cenovou politikou Jána Figeľa". Je pravda, že pri takej cenovej politike sa asi nedajú zarábať milióny vlastnou hlavou, ako to dokáže hlas podobný Ficovi. Z tohto hľadiska je Figeľova politika naozaj šialená.

Ak teda Robert Fico ešte donedávna staval diaľnice za dvojnásobok európskych cien, natíska sa otázka, prečo? Ak Národná diaľničná spoločnosť stále nevybrala víťaza súťaže na stavbu tunela Višňové, hoci ponuky od renomovaných firiem s reálnymi cenami má od júna na stole, natíska sa otázka, prečo? Ak si od menovania vlády Robert Fico neustále vytvára pôdu na možné opätovné zvyšovanie cien diaľnic, natíska sa otázka, prečo? Ak sa politici Smeru po tragickom páde rozostavaného diaľničného mosta snažia verejnosti neustále podsúvať možnosť, že tragédiu spôsobila nízka cena, natíska sa otázka, prečo? Vysvetlenie naznačuje kolega bloger svojim komentárom k tragédii v Kurimanoch: "Iba totálne naivný človek by si mohol myslieť, že pri vyššej cene by bolo zabezpečenie mosta lepšie. Ani na sekundu nepochybujem, že v slovenských podmienkach by vyššia cena znamenala jedine vyšší zisk pre firmu, či vyššie všimné pre úradujúcu politickú stranu a určite nie kvalitnejšie stavby."

Dve zdanlivo nesúvisiace veci súvisia s touto témou:

Podľa denníka SME Európska komisia v pozičnom liste o nových eurofondoch vyčíta vláde aj vysoké ceny dopravnej infraštruktúry.

Opäť podľa denníka SME si premiér podľa zápisu z rokovania Rady vlády pre Partnerskú dohodu o eurofondoch na ďalšie roky, želá, aby vláda predložila do Bruselu „niečo, čo by malo slúžiť straníckym cieľom a predovšetkým zvyšovaniu hospodárskeho rastu a súčasne by to mal byť sebecký slovenský materiál". Ide o čerpanie eurofondov v ďalšom programovacom období. Ide o 13 miliárd eur.

Pán premiér, keď sa pomýli, aj pravdu povie.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?