Naozaj vláda inú voľbu pred rokom nemala? Ale mala!

Autor: Ján Žatko | 12.10.2012 o 15:00 | Karma článku: 18,16 | Prečítané:  1186x

"Vláda nemala inú možnosť ako spojiť hlasovanie o rozšírení dočasného eurovalu s dôverou kabinetu," tvrdí aj po roku od pádu vlády v rozhovore pre TASR Iveta Radičová. Veruže mala, pani Radičová. Vláda mala aj inú možnosť. Nielen možnosť, ale dokonca aj povinnosť. Mala povinnosť dovládnuť. Mala povinnosť splniť sľuby, ktoré dala svojim voličom. Tým že to neurobila, zlyhala na celej čiare a voliči jej to veľmi rukolapne spočítali. A je jedno, či z toho zlyhania viníme Šavla alebo Pavla. Vinní sú všetci, ktorí tej katastrofe nezabránili, hoci mohli. Stačilo len trochu potlačiť vlastné ego a len trochu rozmýšľať ako štátnik a nie ako zanovité malé decko.

 zdroj: noviny.sk

Dodnes nepochopím, čo si vtedy pred rokom lídri pravicových strán mysleli, keď dobrovoľne ponúkli na striebornej tácke svoje hlavy Robertovi Ficovi. Mysleli si, že ich ponuku nevyužije? Bol by hlúpy, keby to neurobil. Robertovi Ficovi možno vyčítať všeličo, ale hlúpy určite nie je. Dodnes nepochopím, prečo Iveta Radičová kvôli eurovalu, ktorý by tak či k prešiel, bola ochotná rezignovať na splnenie svojich sľubov voličom. Dodnes nepochopím, prečo Richard Sulík urobil to isté. Dodnes nepochopím, prečo Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš boli ochotní kvôli "upratovaniu" vo vlastnej strane rezignovať na osud reforiem, ktoré vláda Ivety Radičovej rozbehla. Dodnes nepochopím, prečo takí skúsení politici ako Béla Bugár a Ján Figeľ neboli schopní horúce hlavy vo vláde upokojiť.

Páni a dáma, toto ste chceli, čo tu máme dnes? Nás, vašich voličov, teraz Robert Fico zdriera z kože, kde sa len dá. Mysleli ste si, že to dopadne inak? Ešte aj dnes si myslíte, že ste pred rokom nemohli konať inak? Ešte aj dnes ste hrdí na svoje minuloročné postoje? Potom je mi vás ľúto, lebo ste hluchí a slepí k názoru svojich voličov. Ich názor je pre vás iba dym vo vetre.

Najvýstižnejšie z politikov dnes charakterizuje mieru ich vlastnej pýchy asi Pavol Frešo, podľa ktorého bol minuloročný pád vlády asi najzbytočnejší v novodobej európskej histórii. „Euroval, ktorý bol dôvodom pádu vlády, bol tak či tak schválený a občania to pravici právom zrátali v parlamentných voľbách. Zo stredopravých strán nedosiahol nikto nič, ale stratili všetci," vyhlásil.

Ešte stále ste to nepochopili? Ešte stále ste na seba hrdí?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?