Cui bono?

Autor: Ján Žatko | 3.7.2012 o 18:11 | (upravené 3.7.2012 o 20:19) Karma článku: 10,15 | Prečítané:  1723x

V Devínskej Novej Vsi pred pár dňami horelo. Na hlavnej ulici, priamo pod oknami majiteľa, neznámy dobrák podpálil dve autá. Zhoreli do tla. Okrem toho bol značne poškodený aj majiteľov rodinný dom. Poviete si, na Slovensku bežná vec. Žiaľ. Ale nie je bežná vec, keď podpália autá občianskemu aktivistovi, ktorý si až príliš otvára ústa.

 zdroj: M.S.

Ľudia v Devínskej Novej Vsi sa pýtajú. Bola to náhoda? Mal poškodený M.S. osobného nepriateľa, ktorý svoj spor riešil takýmto spôsobom? Súvisí to s jeho podnikaním? Alebo to súvisí s jeho občianskymi aktivitami, ktoré vrchnosti v obci príliš nevoňajú?

Občan M.S. je veľmi neodbytný človek. Veľa sa pýta a dáva hlavne nepríjemné otázky. Pýta sa aj vedenia obce a to má s odpoveďami často problémy. Okrem toho chodí po Devínskej Novej Vsi s otvorenými očami a nebojí sa povedať, čo mu vadí.  Občan M.S. upozornil napríklad na podivuhodný prenájom budovy bývalej Základnej školy na Charkovskej ulici. Občan M.S. upozornil aj na záhadné zmiznutie 30 stavebných verejných vyhlášok z webu DNV z obdobia od 25.05.2011 až do 22.08.2011. Občan M.S. upozornil na to, že miestne zastupiteľstvo schválilo prenájom 400 m2 obecného pozemku v atraktívnej lokalite v blízkosti nového cyklomosta cez rieku Moravu za symbolických 0,50 €/m2/rok. Občan M.S. upozornil na predražené nákupy na miestnom úrade. Občan M.S. upozornil na neplnenie predvolebných sľubov starostu mestskej časti. Občan M.S. upozornil na záhadné predaje a prenájmy v réžii miestneho úradu. Občan M.S. upozornil na problémy so zverejňovaním zmlúv mestskej časti na oficiálnom webe. Občan M.S. upozornil na utajovanie zasadnutí miestneho zastupiteľstva. Občan M.S. upozornil na dopravné problémy spôsobené stojacimi kamiónmi na ul. J. Jonáša pred vstupom do Volkswagenu. Občan M.S. upozornil na nedostatky v práci stavebného úradu Devínska Nová Ves. Občan M.S. upozornil na pokus o netransparentný rozpredaj obecného majetku. Občan M.S. upozornil na cenzurovanie otázok na webe mestskej časti. Občan M.S. upozornil na chýbajúce stavebné povolenie kruhového objazdu na prístupe do Devínskej Novej Vsi. To je iba zopár vecí, ktoré občanovi M.S. vadia a o ktorých občan M.S. otvorene hovorí. Občan M.S. je skrátka nepríjemná voš pod chrastou, ktorej by sa každý rád zbavil.

Sú podpálené autá dôsledkom osobných sporov, alebo iba varovaním? Do skončenia policajného vyšetrovania to nik nevie. Obávam sa, že sa to nedozvieme ani po jeho ukončení.

"Cui bono?" Wikipédia vysvetľuje, že je to latinská fráza a znamená "Komu to prospieva". Používa sa hlavne v kriminalistike a v trestnom práve. Touto frázou se vyšetrovateľ pýta na motív trestného činu. Vychádza pritom zo skúsenosti, že úmyselné trestné činy sú väčšinou motivované vlastným obohatením páchateľa, získaním väčšej moci, vplyvu, konkurenčných výhod a podobne.

Cui bono?

 

Doplnené o stanovisko poškodeného 3.7. 2012 o 19:20:

Výstižne napísané, ďakujem.

Aj tak si myslím, že poslednou kvapkou boli moje komenty na stránke http://www.facebook.com/ochranadnv z 27.06.2012 pod príspevkom "OTVORENÝ LIST PRIMÁTOROVI HLAVNÉHO MESTA SR BRATISLAVY"

O 4 hodiny mi zhoreli autá !

M.S.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?