Kádeháci aplaudovali Jurajovi Mikúšovi

Autor: Ján Žatko | 30.6.2012 o 0:12 | Karma článku: 6,34 | Prečítané:  1837x

Juraj Mikúš odchádzal spolu s ostatnými spoluhráčmi začiatkom mája do Helsínk na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji veľmi skromne, bez veľkej slávy. Očakávania fanúšikov neboli veľké. Na posledných štyroch majstrovstvách sveta sa našim hokejistom nepodarilo postúpiť zo skupiny a výsledky v príprave veľmi nenasvedčovali, že by to tento rok malo byť iné. O to s väčším nadšením vítali tisícky fanúšikov strieborných medailistov po návrate do Bratislavy. Juraj Mikúš si po viac ako mesiaci nadšený aplauz fanúšikov opäť užil aj pred týždňom na sneme KDH v Ružomberku.

 zdroj: KDH na flickr.com

Juraj Mikúš je už 7 rokov členom KDH a bol jedným zo vzácnych hostí, ktorí boli pozvaní na snem KDH v Ružomberku. Ján Figeľ mu v mene delegátov snemu osobne zagratuloval k získaniu striebornej medaily. Nezabudol pripomenúť jeden zo zlomových momentov štvrťfinále medzi Kanadou a Slovenskom, ktorým bol zákrok Ryana Getzlafa kolenom na Juraja Mikúša v 58. minúte zápasu. Už o 4 sekundy na to využil presilovku Michal Handzuš a poslal slovenský tím nečakane prvý raz od roku 2007 do semifinále. Z Helsínk si Juraj priniesol nielen striebornú medailu, ale aj puk, ktorým strelil svoj prvý gól na majstrovstvách sveta do siete Bieloruska. Juraj Mikúš zožal v Ružomberku veľký potlesk od kádeháckych fanúšikov, ktorí mu počas šampionátu držali palce.

Ján Figeľ prezradil delegátom snemu aj to, že Juraja Mikúša čakajú dva dôležité prestupy. O prvom hokejoví fanúšikovia vedia. Od budúcej sezóny bude obliekať dres HC Lev Praha v KHL. Druhý sa týka osobného života a je oveľa závažnejší a záväznejší. Juraj sa rozhodol vstúpiť do stavu manželského s priateľkou Aničkou.

Svadbu majú práve dnes.

Slovenskí hokejisti odchádzali do Helsínk skromne. Fanúšikovia im príliš neverili. Ale tréner áno. Vladimírovi Vůjtekovi sa podarilo nemožné. Podarilo sa mu skĺbiť skúsenosti starších hráčov s dravosťou mladíkov. Podarilo sa mu stmeliť kolektív, v ktorom všetci ťahali za jeden povraz. Podarilo sa mu dosiahnuť, že skvelé individuality hrali v prospech tímu a nie na seba. Odmenou bola nečakaná strieborná medaila.

Kádeháci tiež vykročili po svojom sneme skromne. Pri pohľade na silu súpera sa na prvý pohľad zdá, že nemajú šancu. Fanúšikovia im neveria. Ale kapitán áno. Ján Figeľ sa bude snažiť skĺbiť skúsenosti starších hráčov s dravosťou mladíkov. Bude chcieť stmeliť kolektív, aby v ňom všetci ťahali za jeden povraz. Bude vyžadovať, aby skvelé individuality hrali v prospech tímu a nie na seba.  Možno sa mu to podarí, možno nie. Ak áno, odmenou bude lepšie Slovensko. Ján Figeľ tvrdí, že sa to dá, a KDH to s podporou ľudí a podobne zmýšľajúcich strán dokáže: "Pri spoločnom úsilí o pár rokov Slovensko nemusí žiť v znamení červenej."

Čas ukáže.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?