Je rozdiel medzi Figeľovými a Ficovými vlakmi?

Autor: Ján Žatko | 13.2.2012 o 20:55 | Karma článku: 13,50 | Prečítané:  1709x

Voľby 2010: Robert Fico 28.5.2010 v Žiline slávnostne pokrstil nový nízkopodlažný dvojposchodový vlak. Voľby 2012: Ján Figeľ 10.2.2012 v Kútoch predstavil verejnosti nový vlak Janka určený pre prímestskú dopravu. V oboch prípadoch išlo o ten istý moderný typ vlaku vyrobený v Ostrave. História sa opakuje? Alebo že by bol predsa len nejaký rozdiel medzi Figeľovým a Ficovým vlakom?

JankaJankazdroj: ZSSK

Rozdiel č. 1:

Ján Figeľ predstavoval verejnosti nový vlak ako najvyšší predstaviteľ rezortu dopravy, ktorý je zodpovedný okrem iného aj za železničnú dopravu. V máji 2010 sa krstu nového vlaku zúčastnil nielen minister dopravy Ľubomír Vážny, ale osobne aj premiér Robert Fico a ministerka práce Viera Tomanová.

Rozdiel č. 2:

Ján Figeľ z pozície rezortného ministra predstavuje verejnosti nové vlaky už dlhodobo. Prvý bol vlak Katarína, ktorý od decembra 2010 jazdí na trati Žilina - Trenčín. Janka, ktorá jazdí na trati Kúty - Bratislava, je už v poradí dvanástym novým vlakom a ďalšie vlaky budú čoskoro nasledovať. Robert Fico krstil jeden jediný nový vlak, "zhodou okolností" sa krst odohral dva týždne pred parlamentnými voľbami.

Rozdiel č. 3 a najpodstatnejší:

Vlak Janka reálne zlepší kultúru cestovania cestujúcich na trati Kúty - Bratislava. Vlak, ktorý krstil Robert Fico 28.5.2010, bol v skutočnosti nedorobok. Hneď po slávnostných prejavoch a propagačnej jazde bol prevezený späť k výrobcovi do Ostravy a na koľajnice sa dostal až v decembri 2010 pod menom Katarína.

Takže aká je odpoveď na otázku, či je rozdiel medzi Figeľovým a Ficovým vlakom? Rozdiel je v tom, že obyvatelia Kútov môžu už dnes Figeľovým vlakom kultúrnejšie cestovať do Bratislavy. Kým Žilinčania si v máji 2010 akurát tak mohli vypočuť pekný Ficov prejav, ale na vlak museli čakať ešte pol roka do decembra 2010. Opäť raz Robert Fico ponúkol občanom chiméru namiesto reality.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?