Výzva Igorovi Matovičovi

Autor: Ján Žatko | 7.2.2012 o 0:20 | Karma článku: 11,58 | Prečítané:  2587x

Vážený pán Matovič, dnes ste verejne vyzvali Vladimíra Palka a Petra Zajaca, ktorí kandidujú do parlamentných volieb na kandidátke strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, aby spoločne s vami odpovedali na detektore lži na otázku: "Zobrali ste niekedy úplatok?" Pán Matovič, ja vás verejne vyzývam, aby ste na detektore lži odpovedali aj na ďalšiu otázku: "Ponúkli ste niekedy úplatok?"

 zdroj: sme

Vážený pán Matovič,

ako ste veľmi správne zdôraznili na včerajšom brífingu, korupciu na Slovensku považujú občania za jeden z hlavných problémov našej spoločnosti, zvlášť keď sa korupcia týka politikov. Páči sa mi vaše odhodlanie ukázať voličom, že vy a ďalší kandidáti na vašej kandidátke ste iní ako doterajší politici a že to s bojom proti korupcii myslíte naozaj vážne. Imponuje mi vaše odhodlanie ísť aj na detektor lži, aby ste to dokázali.

Určite súhlasíte so mnou, že korupcia má dve stránky. Na jednej strane je ten ktorý dáva, na druhej strane ten, ktorý berie. Určite súhlasíte so mnou, že keby nebolo tých, ktorí dávajú, neboli by ani tí, ktorí berú. A určite viete o tom, že ponúknutie úplatku je trestným činom, tak isto ako prijatie úplatku. Podľa § 332 trestného zákona hrozí za takýto trestný čin odňatie slobody až na tri roky a ak ide o čin vo veľkom rozsahu tak sa trestná sadzba môže zvýšiť až na dvanásť rokov.

Pán Matovič, máte pravdu v tom, že ľudia na ulici už nechcú počúvať od politikov len sľuby, ale chcú vidieť aj dôkazy. Ste človek, ktorí sa podľa vašich vlastných slov nebojí detektora lži, lebo sa nebojí vlastného svedomia. Práve preto vás vyzývam ja, radový občan, aby ste si sadli na detektor lži a zodpovedali okrem vami položenej otázky aj na nasledujúcu: "Ponúkli ste niekedy niekomu úplatok?"

Ak to urobíte, vtedy budem veriť vašim slovám, že si dnešným vašim vyhlásením nerobíte iba mediálnu kampaň, ale že to naozaj myslíte s politikou a čistotou politiky vážne. Toho výsledku sú hodní vaši vlastní voliči.

S pozdravom

obyčajný človek Ján Žatko

P.S. Pán Matovič, oznamujem vám, že túto výzvu som zverejnil na portáli blog.sme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?