Čo ste zachránili?

Autor: Ján Žatko | 24.10.2011 o 1:47 | Karma článku: 15,05 | Prečítané:  4039x

Správa z tlače: "Veritelia nebankovej inštitúcie SaS Slovensko prišli o svoje peniaze hneď dvakrát. Najprv, keď tam vložili svoje peniaze s vidinou obrovských úrokov. Teraz aj v konkurze. Vyše 7 miliónov eur z predaja zvyšného majetku nebankovky skončilo na účte spoločnosti, ktorá ich už zrejme nemá. A vinníka vraj niet."  Aká to irónia. Voliči strany SaS a my všetci s nimi prídeme po hlasovaní v parlamente o eurovale o svoje peniaze tiež dvakrát.

"Dnes sme zachránili európskym daňovníkom vyše 300 miliárd eur!" hrdo oznámil Richard Sulík v pozadí so 17-členným komparzom po neschválení eurovalu a páde vlády. Už vtedy keď to Richard Sulík hovoril, veľmi dobre vedel, že euroval bude o niekoľko dní aj tak schválený. Už vtedy vedel, že nehovorí pravdu. A ak by sme akceptovali jeho tvrdenie, že schválením erovalu prídu európski daňoví poplatníci o 300 miliárd eur, tak už o ne prišli. Richard Sulík neušetril nič. Práve naopak. Všetky kompromisy, ktoré mu bývalí koaliční partneri ponúkali, odmietol. Kompromisy, ktoré mu umožňovali ovplyvňovať euroval. Možno preto zlé jazyky tvrdia, že Richardovi Sulíkovi vôbec nešlo o euroval. Veď koniec koncov, pred rokom za euroval hlasovali poslanci SaS svorne ako jeden muž. Medzitým však bolo zverejnených niekoľko veľmi alarmujúcich prieskumov verejnej mienky. V máji 2011 podľa Focusu klesli preferencie strany SaS dokonca iba na 5,2 %, čo bol až polovičný prepad volebného výsledku 12,14 % z roku 2010. Situácia bola vážna a bolo ju treba radikálne zvrátiť. Sulík si vybral euroval, tučných a lenivých Grékov, ktorým sa máme my skladať na ich vysoké dôchodky. Vedel, že to na Slovákov zaberie a mal pravdu. Euroval, ktorý bol dobrý v roku 2010, zrazu nie je dobrý v roku 2011. A preferencie už opäť rastú. Vláda síce padla, plnenie volebného programu je v kýbli, ale keď sa rúbe les, lietajú triesky. Účel svätí prostriedky. Takto hovoria zlé jazyky.

Voliči SaS sú z veľkej väčšiny "antificovci". Jeden z dôvodov, prečo dali vo voľbách svoj hlas tejto strane, bol aj odpor proti Ficovi. A ich voľba sa ukázala spočiatku ako veľmi dobrá. Aj zásluhou toho, že sa SaS dostala do parlamentu, bolo možné vytvoriť stredopravú vládu a skončiť éru bezbrehého rozkrádania Slovenska. Politická realita však nepustí. Tých spomínaných 5,2 % v májovom prieskume bolo určite pre Richarda Sulíka takým šokom, že sa začal obávať, či sa v riadnych voľbách dostane do parlamentu, alebo či ho nepostihne osud strán na jedno použitie, s ktorými má Slovensko takú bohatú skúsenosť. A predčasné parlamentné voľby, o ktorých začal hovoriť Fico, sa pre neho zrazu zdali byť záchranou. Vyhrá ich síce Fico, o tom dnes nikto nepochybuje, ale popri ňom sa ešte zvezie do parlamentu aj Sulík. O tri roky by sa mu to už nemuselo podariť. Aj preto na Slovensku padla vláda. Aj toto tvrdia zlé jazyky.

Hlasovaním SaS proti eurovalu a proti svojej vlastnej vláde prídu teda voliči tejto strany a s nimi aj my všetci o svoje peniaze dvakrát. Prvýkrát preto, lebo tých 300 miliárd Richard Sulík ušetril iba na pár dní. Druhýkrát preto, lebo o pár mesiacov si na premiérsku stoličku kvôli nemu opäť sadne Robert Fico. Teplý vzduch sa zase bude predávať za babku a diaľnice sa zase budú stavať za dvojnásobné ceny. Veď naše peňaženky to unesú.

Ďakujeme ti Richard. Dobre si to vymyslel.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?