Smrť kresťanom!

Autor: Ján Žatko | 5.1.2011 o 3:12 | Karma článku: 9,15 | Prečítané:  2073x

"Najmenej 21 ľudí prišlo o život 1. januára tesne po polnoci počas bombového útoku na kresťanský kostol v meste Alexandria."                           Prvý deň v roku je pre väčšinu ľudí čímsi symbolický. Kladieme si pred seba rôzne predsavzatia. Nakoniec ich aj tak väčšinou nedodržíme, ale snažíme sa aspoň na chvíľu premýšľať o tom, ako byť lepšími. Niekto neznámy si dal v Egypte predsavzatie, ktoré hneď aj zrealizoval. Zabiť čo najviac kresťanov. Má to byť symbol v akom znamení sa bude niesť rok 2011?

koptský krížkoptský krížwikimedia commons

Egypt je dnes prevažne moslimská krajina. Napriek tomu tam žije početná menšina kresťanov. Podľa oficiálnych vládnych údajov asi 10%, čiže 8 miliónov Egypťanov sú kresťania. Neoficiálne cirkevné zdroje uvádzajú až 20%. Kresťania v Egypte patria prevažne ku koptskej cirkvi. Cirkvi, ktorá v Egypte pretrváva už dve tisícročia. Založenie a rozvoj kresťanstva v Egypte sa spája s apoštolom a evanjelistom Markom, ktorý bol prvým biskupom v Alexandrii. V prvom storočí po Kristovi dokonca Alexandria patrila k najvýznamnejším centrám kresťanstva.

Kresťania v Egypre prežili krvavé prenasledovanie počas vlády cisára Diokleciána v 3. storočí. Prežili aj obsadenie Egypta Arabmi a násilnú islamizáciu trvajúcu nepretržite od 7. storočia. Dožijú sa konca 21. storočia?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

YouTuber GoGo: Mladí už nepozerajú večerné správy

Daniel Štrauch je najúspešnejší slovenský youtuber. Jeho tvorbu sleduje skoro 1,6 milióna ľudí na Slovensku a v Česku.

KOMENTÁRE

Čo spravili české večery s Putinom a dvadsať klamstiev

Aj českí diváci mohli sledovať Stona s Putinom.

ŽENA

Porodila doma: Verila som, že telo nepôjde samo proti sebe

Matka opisuje priebeh domáceho pôrodu svojej dcéry.


Už ste čítali?