Muňko vie veľmi dobre počítať

Autor: Ján Žatko | 4.2.2013 o 0:18 | Karma článku: 17,27 | Prečítané:  1107x

Na Dušana Muňka sa minulý týždeň zniesla vlna kritiky. Novinári mu vyčítali, že nevie počítať, keďže im nebol schopný odpovedať na otázku, koľko stálo Sociálnu poisťovňu zaslanie listov s textom presviedčajúcim klientov poisťovne na vystúpenie z druhého piliera. Omyl páni a dámy. Muňko vie veľmi dobre počítať.

 zdroj: sme.sk

Pre Dušana Muňka vôbec nie je podstatné, či zaslanie 2,2 milióna listov stálo Sociálnu poisťovňu 500 tisíc €, alebo celý milión. Podstatné je úplne iné číslo. Podstatné je to, že aj na základe tejto korešpondencie dostal Robert Fico od sporiteľov do vychudnutej štátnej kasy k dispozícii zhruba 250 miliónov €. A ten tieto peniaze teraz potrebuje viac ako soľ.

Štátny rozpočet pritom rátal s tým, že z druhého piliera vystúpi 60 tisíc sporiteľov a odovzdá do štátnej kasy svoje vlastné úspory vo výške 229 miliónov €. Toto číslo väčšina expertov spochybňovala a bolo označované ako jedno z vážnych rizík štátneho rozpočtu. No Dušan Muňko prevalcoval všetkých ekonomických expertov. Druhý pilier opustilo až o 20 tisíc sporiteľov viac a Robertovi Ficovi darovali svoje nasporené úspory vo výške 250 miliónov €. Spoľahli sa na to, že štát sa o nich v starobe postará. Svätá prostota.

Robert Fico potrebuje ich úspory ako soľ. Čo na tom, že ide o peniaze, ktoré mali kryť dôchodky sporiteľov v budúcnosti. S tým nech sa trápia tí, čo prídu po ňom. On potrebuje úspory minúť práve teraz. Najvyššia nezamestnanosť za posledných osem  rokov, hrozivo sa zvyšujúce zadlženie štátu a na druhej strane natrčené ruky mecenášov a oligarchov - štvrť miliardy € od sporiteľov je pre neho ako vymodlená manna z neba.

Dušan Muňko vie veľmi dobre počítať. Vie, že štvrť miliardy v kase je pre Roberta Fica oveľa dôležitejšie, ako nejaký mizerný milión na poštovné. Vie, že po takomto podarúnku bude môcť naďalej bez obáv sedieť na oboch stoličkách - riaditeľskej aj poslaneckej. Minister Richter môže protestovať, koľko chce. Kým Dušan Muňko poctivo robí čiernu prácu pre Roberta Fica, tak si minister môže akurát tak trhnúť nohou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?