Mečiarov koňak

Autor: Ján Žatko | 25.7.2012 o 7:44 | Karma článku: 8,42 | Prečítané:  1191x

Pred mesiacom na sneme KDH v Ružomberku Ján Čarnogurský podával koňak. A nie hocijaký, ale Mečiarov. Aj keď ho nepriniesol Vladimír Mečiar, ale Ján Figeľ.

 zdroj: kdh

Pred viac ako 20 rokmi vtedajší predseda KDH Ján Čarnogurský ponúkol Vladimírovi Mečiarovi stávku o fľašu koňaku, že KDH prežije HZDS. Bolo to v časoch najväčšej Mečiarovej slávy. Mesiac pred založením HZDS vo februári 1991 dosiahla popularita Vladimíra Mečiara svoj absolútny vrchol - prieskumy verejnej mienky hlásili, že mu dôveruje takmer 80 percent respondentov. O KDH vtedy Vladimír Mečiar posmešne vravel, že má toľko členov, že sa všetci zmestia do jedného výťahu.

Nevedno, či bol pri vyhlásení stávky Ján Čarnogurský viac hazardér, alebo vizionár. Jedno je isté, stávku vyhral. Ohlásil svoje víťazstvo už po voľbách v roku 2010, keď sa ĽS-HZDS nedostala do parlamentu. Zopakoval svoju výzvu Vladimírovi Mečiarovi aj po predčasných voľbách v tomto roku, keď ĽS-HZDS získala 0,93% hlasov. Podstatne menej ako strana Nory Mojsejovej.

Vladimír Mečiar však koňak stále nenosí. Jeho utiahnutie sa "za medveďmi" trvá tentoraz trochu dlhšie ako obyčajne. A tak ho zastúpil súčasný predseda KDH. Na sneme KDH odovzdal Jánovi Čarnogurskému zaslúženú výhru. A zároveň ponúkol Ján Figeľ slovo do bitky, keď vyhlásil, že KDH prežije Ficov Smer.

Hazardér? Vizionár?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?