Majstri v populizme

Autor: Ján Žatko | 9.3.2012 o 16:30 | Karma článku: 15,89 | Prečítané:  552x

Zajtra sa rozhodne, či na Slovensku po viac ako 22 rokoch opäť bude vládnuť jedna strana. Na rozdiel od minulosti o tom tentoraz rozhodneme sami.

 youtube

Ešte pred pár mesiacmi sa diskutovalo o tom, či bude na Slovensku naďalej vládnuť pravica, alebo sa do premiérskeho kresla vráti Robert Fico. Dnes sa už diskutuje iba o tom, či bude Fico vládnuť sám, alebo v koalícii, či bude mať Fico ústavnú, alebo iba obyčajnú väčšinu.

Robert Fico nenecháva nikoho na pochybách, že je pripravený prevziať premiérske žezlo. Ponúka istoty nielen svojim voličom, ale aj svojim mecenášom. Zakaždým keď sa objaví na obrazovke, nezabudne svojim mecenášom zdôrazniť, že na nich nezabudne a že jeden z prvých krokov novej vlády bude rozbehnutie PPP projektov. Zase potečú miliardy zo štátnej kasy cez netransparentné tendre. Zase bude platiť, že "je normálne, ak si budú sponzori za peniaze, ktoré dali strane, po víťazných voľbách robiť nároky na štátne zákazky".

Je šokujúce, že polovici obyvateľov Slovenska je to jedno. Keď počúvam vyjadrenia bývalých voličov pravice, ktorí nepôjdu voliť, lebo ich pravicoví politici sklamali, tak neverím vlastným ušiam. To vás majster populizmu naozaj až tak oblbol, keď tvrdíte že je jedno, či tu bude Fico šafáriť sám? To ste slepí, keď tvrdíte, že všetci politici sú rovnakí? To ste už zabudli ako pred pár rokmi rozkrádal Fico túto krajinu? Gorilie provízie sú iba omrvinkou z toho o čo sme prišli pri všetkých tých jeho nástenkových, teplovzdušných a mýtnych tendroch. To vám je naozaj jedno, čo tu zanecháme svojim deťom a vnukom?

Ešte nie je všetko stratené. Rozhoduje sa už zajtra. Áno, pravica zlyhala. Pozajtra budeme vedieť, či dostane ešte jednu šancu, alebo odovzdáme túto krajinu do neobmedzeného vlastníctva majstrovi populizmu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?