Do poslednej kvapky krvi

Autor: Ján Žatko | 2.12.2011 o 0:23 | (upravené 2.12.2011 o 5:32) Karma článku: 9,00 | Prečítané:  1130x

Kedysi dávno pradávno, keď sa voda sypala a piesok sa lial, keď neexistovali personálne počítače a počítačové hry, hrávali sa chlapci s cínovými vojačikmi. Na koberci rozohrávali taktické manévre celých armád a viedli neľútostné boje. Často do poslednej kvapky krvi. A keď mama zavelila, malý generál šiel spať s hrdinským pocitom veľkého víťazstva. Na koberci zostalo po jeho víťazstve množstvo padnutých vojačikov. Skončí to tak aj dnes?

Dnes sa mi zdá, ako by som sa vrátil o 50 rokov späť. Aj ja sa pozerám, ako sa chlapec pred očami celého Slovenska hrá so svojimi cínovými vojačikmi. Hra je napínavá a sledujeme ju všetci so zatajeným dychom. Nikto nevie, ako dopadne. Každý obdivuje, aký je generál odvážny. Je odhodlaný bojovať do poslednej kvapky krvi svojich vojačikov. Ak vyhrajú, budú nosiť svojho generála na rukách a možno sa z neho stane aj poľný maršal. Ak prehrajú, majú smolu. Vojačikovia. Odídu na úrad práce a generál do svojej súkromnej gynekologickej ambulancie. Možno bude mať aj viacej práce. Štátne ambulancie skolabujú a niekto sa o pacientky predsa musí postarať.

Táto hra je naozaj veľmi napínavá. Adrenalín jej dodáva aj to, že my ostatní sme nielen divákmi, ale aj jej priamymi účastníkmi. Hra prestane byť hrou, keď zomrie prvý divák. Potom sa začnú hľadať vinníci a každý z hráčov bude ukazovať prstom na toho druhého. Pre toho, komu sa nevráti domov otec, alebo matka, alebo partner, alebo dieťa, to už ale vtedy bude jedno. Pre neho bude podstatné, že stratil niekoho blízkeho. Ty, ktorý čítaš tieto riadky, želám ti, aby si to nebol práve ty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?