Poprava v priamom prenose

Autor: Ján Žatko | 22.11.2011 o 17:26 | Karma článku: 17,82 | Prečítané:  3442x

Nie som voličom SaS. Zazlievam tejto strane, že nás kvôli tvrdohlavému postoju jej predsedu čakajú predčasné voľby a po nich po 22 rokoch možno opäť vláda jednej strany. Znepokojujú ma podozrenia o nezákonnom odpočúvaní novinárov, ktorými v súčasnosti žije celé Slovensko. Čo ma však dnes úplne šokovalo, bola poprava politika v priamom prenose, ktorú sme dnes mohli sledovať v slovenských médiách.

 zdroj: wikimedia commons

Ľubomír Galko sa pustil do boja s nesmrteľnou hydrou korupcie okolo ministerstva obrany. Iste mu bolo od začiatku jasné, že hydra sa len tak ľahko nevzdá. Keď jej zotne jednu hlavu, vyrastú dve nové. Iste mu bolo od začiatku jasné, že v tom boji môže aj podľahnúť a že hydra sa nebude štítiť nijakých prostriedkov, aby zvíťazila.

Práve preto je veľmi dôležité, aby bol každý jeho krok v tomto boji obhájiteľný a v súlade so zákonom. O tom sú dnes pochybnosti a Ľubomír Galko ich bude musieť vyvracať. Možno sa mu to podarí a možno nie. Možno si hydra vydýchne, keď z ministerstva odíde ten, čo ju veľmi vážne ohrozoval. To nám ukáže budúcnosť a vyšetrovanie kompetentných orgánov. Tomu všetkému rozumiem.

Čomu však absolútne nerozumiem, je konanie predsedu brannobezpečnostného výboru. Pozvať na rokovanie o takej citlivej otázke ako je podozrenie z nelegálneho odpočúvania novinárov vojenskou kontrarozviedkou televízne štáby mi pripadalo ako zlý sen. O čo vlastne na tom výbore išlo? Dozvedieť sa nejaké relevantné informácie? Alebo verejne popraviť nepohodlného politika?

Nepodarilo sa ani jedno ani druhé. Minister Galko logicky nemohol pred televíznymi kamerami prezradiť žiadnu utajovanú skutočnosť. A poprava sa nekonala. Skôr si myslím, že brannobezpečnostný výbor a televízne kamery vyrobili nového politického martýra. Tým skôr, že podľa najnovších informácií, premiérka Radičová podá zajtra prezidentovi republiky návrh na odvolanie Ľubomíra Galka z funkcie ministra obrany.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Krádeží a ďalšej ekonomickej trestnej činnosti oproti minulému roku ubudlo. Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

KOMENTÁRE

Je tu pakt o neútočení: Vláda, extrémisti, propaganda

Slovenská reakcia ostáva nulová.

EKONOMIKA

Fico zabral Gabčíkovo, aby ho opravil. Ani po mesiacoch s tým ani nezačal

Celý spor je na medzinárodnej arbitráži.


Už ste čítali?